درباره ما

کاست KasetMedia یک شرکت نوپای رسانه‌ای در ایران است. کاست خود را این گونه معرفی کرده است که: کاست، سلیقه‌ی تازه‌ای‌ست که از هر جا بودن، کنار شما را انتخاب کرده است. خلاق و فعال. بهانه‌ای برای ارتباطی نزدیک‌تر و گرم‌تر. و شعار تمام بخش‌های کاست این است: کاست، رسانه‌ای [دیـ]ـگر

کاست از ابتدای سال 1397 پایه‌گذاری شد و از شهریور سال 1397 با نشانه‌ی کاست تودی (KasetToday) فعالیت آزمایشی خود را در تمامی شبکه‌های اجتماعی شروع کرد. بعد از یک ماه فعالیت بخش دوم کاست با عنوان کاست ژورنال (KasetJournal) راه اندازی شد. کاست تودی به موضوعات روز سیاسی و اجتماعی می‌پردازد و کاست ژورنال به مباحث روزمره و سبک زندگی نزدیک است. در ابتدا اکثر محصولات کاست تودی و کاست ژورنال ویدئو کامنت بودند که از آبانماه با ارائه‌ی محصولات تولیدی جدید، شکل تازه‌ای به این صفحات داده شد. ویلاگری رکن اصلی محصولات تولید ویدئویی کاست است.

در حال حاضر مجموعه در حال راه اندازی صفحه‌های تازه‌ای ست. کاست بی (KasetB) که غالب برنامه‌های فرهنگ و هنر خود را در این صفحه ادامه دهد. کاست هیستوری (KasetHistory) که به موضوعات تاریخی و بازپخش تصاویر نوستالژیک و آرشیوی قدیمی خواهد پرداخت.کاست به دنبال گسترش تولید محتوا و ویدئو در تمام مباحث فعالیت‌های رسانه‌ای ست.

محتوا

کاست در دو حوزه مشغول به تولید محتوا ست. مباحث روز که تاریخ مصرف روزانه دارند و مباحث عمومی و بدون تاریخ که می‌تواند در هر دوره‌ی زمانی قابل تکرار باشد. در کاست تودی اکثر محصولات تولید شده، برای تشریح کلیدواژه‌های خبری و مباحث روز کشور و بین‌المللی ست. در این شیوه از تولید ویدئو، مطالب تولید شده به روزنامه شبیه است. کاست ژورنال و بقیه‌ی صفحات که اضافه خواهند شد، محتوای بدون تاریخ و با مصرف عمومی دارد. در این سبک از محتوا، ویدئوهای تولید شده به سبک مجله نزدیک تر است.

ویلاگینگ

برای تشریح این سبک از تولید ویدئو، موضوع از بلاگ و بلاگر و وبلاگ‌نویسی شروع می‌شود. صفحه‌های کوچک و پرطرفداری که زندگی عادی و تخصصی‌شان را با مخاطب به اشتراک می‌گذاشتند. آدم‌هایی با زندگی‌های متنوع و حرفه‌هایی رنگ به رنگ که هر روز با زبانی ساده، اتفاقات روزمره‌یشان را برای مخاطبان‌شان می‌نوشتند. امروز رسیدیم به ویدئوبلاگ و همانی که معروف‌تر است به ویلاگ. اشتراک زندگی از طریق ویدئو با مخاطبان. “Vlog” شیوه‌ای ساده از مرور زندگی از طریق سلفی گرفتن است. گاهی حتا “Vlogger” در تصویر نیست ولی تصور و نگاه او را به زندگی‌اش را می‌بینیم.

ویلاگری شیوه‌ای تازه از روایت زندگی و تخصص در فضای شبکه‌های اجتماعی ست. این سبک از تولید ویدئو که بستر اصلی آن در یوتیوب است، بسیار نوجوان است و تاریخ آن به قرن جدید میلادی باز می‌گردد.

معرفی برنامه‌های کاست

مگنت: برنامه‌ای با ویلاگری علی رجبی که به موضوعات حوزه‌ی انرژی می‌پردازد. اصلاح الگوی مصرف و نگاهی به دغدغه‌های مردم در مورد مباحث انرژی در این برنامه پیگیری می‌شود. از نفت و برق تا مباحث

اسپارک: محمد نجفی، تورهای گردشگری را در این برنامه بررسی و تحلیل می‌کند. تعداد زیادی تورهای داخلی در کشور فعالیت می‌کنند که اسپارک قرار است آنها را بررسی کند. امتیاز دادن به هر تور یکی از جذابیت‌های این برنامه است.

سیتی: محمد شهری ویلاگر برنامه‌ای ست که قرار است ورزش‌های پرهیجان و متفاوت کشور را معرفی کند. از بیس بال تا فوشیگی بال، ورزش‌های عجیبی ست که در این برنامه مرور می‌شود.

دیپلوکاپ: مباحث دیپلماسی عمومی و روابط بین‌الملل، موضوعات پیچیده و سنگینی ست که در این برنامه با طراحی جذاب، قابل فهم برای عموم شده است. حمیدرضا غلامزاده این برنامه را اجرا می‌کند.

موزیکوک: تلفیق موسیقی و آموزش آشپزی طرح اصلی این برنامه است. اولین مستطاب آشپزی موزیکال ایران با این برنامه شروع شده است. ساناز صادقیان‌نژاد آشپز این برنامه است و با تلفیق موسیقی برنامه‌ای متفاوتی را برای مخاطب آماده کرده است.

دستکاری: آموزش ساخت کاردستی با لهجه‌ها و زبان‌های مختلف موجود در ایران، طرح جذابی از آموزش صنایع دستی را فراهم کرده است. ندا برزگر این برنامه را اجرا می‌کند و هر برنامه با لهجه‌ای متفاوت به آموزش کاردستی می‌پردازد.

بک استیج: حمیدرضا مقصودی ویلاگر تئاتر است. در این برنامه به پشت صحنه‌ی تئاترهای در حال نمایش سر می‌زند و آنها را به مخاطب معرفی می‌کند. حمایت از هنر تئاتر یکی از مهمترین دغدغه‌های این برنامه است.

پرسپکتیو: نمای تازه و متفاوتی از جاذبه‌های توریستی ایران را معرفی می‌کند. امید میرزایی ویلاگر این آیتم است. نقاط خاص کشور را از قاب پرسپکتیو نشان می‌دهد.

رادیو کاست: اولین برنامه‌ی لایو کاست که از صفحه‌ی کاست تودی پخش می‌شود. هر روز صبح ساعت 10 سید حسین حسینی نیم ساعت این رادیوی تصویری را اجرا می‌کند. در این لایو مروری کوتاه به مباحث سیاسی و اجتماعی روز و اخبار بین الملل انجام می‌شود.

DNF: برنامه‌ای که به فوتبال و هیجان تماشاچی‌ها می‌پردازد. علیرضا صوراسرافیل، ویلاگری ست که برای دیدن فوتبال به کافه و سینما و محل تماشای فوتبال می‌رود. این برنامه به جای بازیکن‌ها سمت تماشاچی‌ها ست.

ایوان: قصه‌ی موسیقی و ملودی‌های معروف در این برنامه معرفی می‌شوند. هر برنامه یک نوازنده و خواننده حضور پیدا می‌کند و بعد از تعریف کردن داستان آن موسیقی، بخشی از موزیک را اجرا می‌کنند.